Obowiązkowe ubezpieczenie OC radców prawnych – kto musi je kupić?

Prawnicy są zawsze na poszukiwania nowych sposobów, aby chronić swoją firmę przed ryzykiem finansowym. Tak wiele firm prawniczych dzisiaj napotkały kłopoty finansowe w przeszłości i obawiają się, że to może się zdarzyć ponownie. W rezultacie, wiele praktyk prawniczych są mandaty prawne ubezpieczenie odpowiedzialności dla swoich adwokatów i Paralegals. Jest to szczególnie prawdziwe dla mniejszych firm, które nie mogą mieć wiele w drodze aktywów do ubezpieczenia. Jednakże, jeśli Twoja firma prawnicza nie oferuje obowiązkowe pokrycie odpowiedzialności prawnej siebie, możesz się zastanawiać, kto jeszcze musi go kupić.

Kto potrzebuje obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności prawnej?

Jako prawnik powinieneś być pewien, że Twoja firma posiada odpowiednie ubezpieczenie OC radców prawnych. Jeśli prowadzisz praktykę prawniczą, Twoja firma może zostać dotknięta pozwem sądowym w dowolnym momencie. Firmy prawnicze i ich pracownicy mogą spotkać się z pozwami ze strony klientów, innych prawników lub innych stron, które są poszkodowane przez działania firmy. Ponadto, możesz znaleźć się w obliczu pozwu od kogoś, kto został poszkodowany przez działania. Najlepszym sposobem na ochronę firmy jest posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia. Innymi słowy, jeśli masz pozew o błąd w sztuce przeciwko swojej firmie, będziesz potrzebował ubezpieczenia na pokrycie kosztów prawnych obrony pozwu. Teraz może się to wydawać dużym wydatkiem, ale w dłuższej perspektywie pozwoli ci to zaoszczędzić sporo pieniędzy. Obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności prawnej obejmuje Ciebie i Twoją firmę, jeśli ktoś pozwie Cię z powodu Twojej działalności jako prawnika. Istnieją pewne scenariusze, w których nie trzeba kupować tego ubezpieczenia, ale są one rzadkie.

Jeśli pozew zostanie złożony przeciwko Tobie w wyniku czegoś, co zrobiłeś jako prawnik, możesz zostać poproszony o obronę w sądzie

Czym jest obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności prawnej?

Obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności prawnej to ubezpieczenie, które chroni Twoich klientów, Twoją firmę i Twoich pracowników, jeśli ktoś złoży pozew przeciwko Tobie z powodu czegoś, co zrobiłeś jako prawnik. Jeśli pozew zostanie złożony przeciwko Państwu i zostaną Państwo uznani za odpowiedzialnych, firma ubezpieczeniowa pokryje koszty opłacenia pozwu oraz odszkodowania przyznanego powodowi. Większość polis odpowiedzialności prawnej zapewnia pokrycie kosztów zaniedbań zawodowych i błędów w ocenie, ale zazwyczaj istnieją pewne różnice w warunkach polisy w zależności od konkretnego ubezpieczyciela.

Dlaczego ważne jest posiadanie ubezpieczenia od odpowiedzialności prawnej?

Jeśli pozew zostanie złożony przeciwko Tobie w wyniku czegoś, co zrobiłeś jako prawnik, możesz zostać poproszony o obronę w sądzie. Jeśli przegrasz sprawę, możesz narazić się na kary finansowe lub nawet na karę więzienia. Można tego wszystkiego uniknąć posiadając odpowiednie ubezpieczenie od odpowiedzialności prawnej. Prawnicy są często uważani za stojących ponad prawem, ale nie jest to całkiem dokładne. Sędzia lub ława przysięgłych może zdecydować, że byłeś w błędzie, i mogą zdecydować, że powinieneś zostać ukarany. To dlatego powinieneś mieć odpowiednie ubezpieczenie od odpowiedzialności prawnej.

Rodzaje dostępnych obowiązkowych ubezpieczeń:

  • Professional Negligence Coverage: Pokrycie to chroni Ciebie i Twoją firmę, jeśli popełniłeś zawodowe zaniedbanie, które jest deliktem prawa powszechnego, obejmującym zaniedbanie, błąd w sztuce i lekkomyślność. Jest to podstawowy rodzaj pokrycia, który chroni Państwa i Państwa firmę przed pozwami złożonymi przez Państwa klientów i inne strony.
  • Slip and Fall Coverage: Innym rodzajem pokrycia, które jest często zawarte w polisach odpowiedzialności prawnej jest pokrycie poślizgu i upadku. Ten rodzaj pokrycia jest dostępny w celu ochrony Ciebie i Twojej firmy przed pozwami wniesionymi przez klientów, jeśli spadną i zranią się w Twoim biurze. Jest to również wspólny rodzaj pokrycia, który jest często zawarte w polityce firmy prawniczej.

Jako prawnik powinieneś być pewien, że Twoja firma posiada odpowiednie ubezpieczenie OC radców prawnych

Ile kosztuje obowiązkowe pokrycie?

To zależy od konkretnych warunków polityki ubezpieczeniowej odpowiedzialności prawnej, i to prawdopodobnie będzie inny niż koszt ubezpieczenia zdrowotnego dla pracowników. Będziesz chciał upewnić się, że masz odpowiednią ilość pokrycia, a nie będziesz wiedział, że jeśli nie zadasz odpowiedniego pytania. Jeśli nie są Państwo pewni, jak duże pokrycie jest odpowiednie dla Państwa kancelarii, mogą Państwo skontaktować się z agentem ubezpieczeniowym lub brokerem. Agent lub broker będzie w stanie podać dokładne szacunki dotyczące kosztów pokrycia, a także będzie w stanie pomóc w wyborze najbardziej odpowiedniego rodzaju pokrycia dla firmy.

Zrozumienie opcji opcjonalnego pokrycia

Koszt obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności prawnej jest prawdopodobnie jedną z najważniejszych decyzji finansowych, jakie podejmiesz dla swojej praktyki prawniczej. Jeśli ty i twój personel są bezpieczne od pozwów i jesteś w stanie zapłacić rachunki bez przerwy, to możesz skupić się na budowaniu firmy prawniczej, nie martwiąc się o koszty pozwów. Koszt prawnej polityki odpowiedzialności będzie się różnić w zależności od tego, ile pokrycie trzeba, jak to jest zorganizowane, i kto zapewnia pokrycie. Istnieje kilka czynników, które będą miały wpływ na koszt polityki. Jak wielu pracowników masz, lokalizacja biura, rodzaj pokrycia chcesz, a kwota pokrycia trzeba.

Zakończenie pracy prawnej

Na przykład, powiedzmy, że jesteś solowym praktykiem i angażujesz się w sprawę prawną, która obejmuje 500 000 $. Jeśli nie masz wystarczającego ubezpieczenia od odpowiedzialności prawnej, będziesz musiał zapłacić całą kwotę sam. W takich sytuacjach, to często wskazane jest, aby zakończyć niektóre lub wszystkie prace prawne siebie w celu uniknięcia poniesienia kosztów prawnych, które musiałyby być wypłacone w przypadku pozwu.

W zależności od okoliczności, może się okazać, że trzeba tylko niewielką kwotę pokrycia. Jeśli tak, to prawdopodobnie można dostać się z tylko $1 mln parasol polityki, która obejmuje cię za wszelkie odpowiedzialności prawnej, które mogą być poniesione tak długo, jak nie zrobić żadnych większych prac dla klienta. Jeśli potrzebujesz więcej pokrycia, pierwszym krokiem będzie spotkanie z prawnym agentem ubezpieczeniowym odpowiedzialności cywilnej lub brokera i przejść przez swoje finanse i potrzeby. Broker lub agent może pomóc zdecydować, ile pokrycie trzeba, jaki rodzaj pokrycia jest dla Ciebie, i co składka będzie.

Wykonanie poniższych kroków będzie bardzo pomocne w znalezieniu odpowiedniego pokrycia dla Państwa firmy prawniczej

  • Zbadaj różne rodzaje dostępnego pokrycia.
  • Obliczyć koszt różnych rodzajów pokrycia, aby zdecydować, jaki rodzaj pokrycia byłby najlepszy dla Państwa firmy.
  • Należy skontaktować się z agentem lub brokerem ubezpieczenia od odpowiedzialności prawnej, aby umówić się na spotkanie w celu omówienia potrzeb ubezpieczeniowych i wybrania najlepszej dla siebie polisy.
  • Upewnij się, że uzyskasz ubezpieczenie od odpowiedzialności prawnej tak szybko, jak to możliwe.
  • Upewnij się, że wszyscy pracownicy w Twojej kancelarii są odpowiednio objęci ubezpieczeniem należącym do pracodawcy.

Zakończenie pracy prawniczej

Na przykład, powiedzmy, że jesteś solowym praktykiem i angażujesz się w sprawę prawną, która obejmuje 500 000 USD. Jeśli nie masz wystarczającego ubezpieczenia od odpowiedzialności prawnej, będziesz musiał sam zapłacić całą kwotę. W takich sytuacjach, to często wskazane jest, aby zakończyć niektóre lub wszystkie prace prawne siebie w celu uniknięcia poniesienia kosztów prawnych, które musiałyby być wypłacone w przypadku pozwu.